.

Zahlasujte v ankete

Akú značku MT preferujete ?
 

Samsung M7600
Nedeľa, 01 Marec 2009 16:41

Bol predstavený na MWC a iba týždeň po jeho celosvetovej premiére sme už mali možnosť vyskúšať nový Samsung M7600 Beat DJ.

Je zástupcom úplne nového hudobného radu výrobcu. Spolu s ním bolo predstavených hneď niekoľko ďalších hudobných prístrojov. Model M7600 Beat DJ je z nich najzaujímavejší.

Pevný a kvalitný

Nový Samsung má netradičný tvar. Jeho spodná i vrchná strana sú oblé a displej je presne uprostred, čo vyvoláva dojem, že nemá spodnú časť. V ruke sa však tento prístroj drží dobre. K príjemnému pocitu prispieva aj pevné plastové telo s kovovým rámom displeja. Napriek tomu, že sme mali k dispozícii iba predprodukčnú vzorku, jednotlivé časti držali pevne pri sebe a praskanie či vŕzganie sa neozývalo ani pri silnom stláčaní. Celkovo nový Samsung M7600 Beat DJ pôsobí veľmi odolným dojmom.

Povrch prístroje je náchylný na zachytávanie odtlačkov prsta. Fyzické rozmery novinky sú 112 × 24 × 14 mm a hmotnosť iba 100 gramov. Vzhľadom na použitie kovových prvkov a kategóriu prístroja nie sú fyzické parametre nijako prehnané.

 

Vydarené tlačidlo blokovania

Strany telefónu sú posiate rôznymi ovládacími a systémovými prvkami. Vo vrchnej časti ľavej strany je pútko pre pripevnenie šnúrky, kolískové tlačidlo ovládania hlasitosti a veľmi šikovné posuvné tlačidlo. Pokiaľ je vo vrchnej polohe, blokuje funkciu dotykového displeja a klávesy. Po posunutí do stredovej polohy sa blokovanie zruší. Posunutie nadol a podržanie asi jednu sekundu má za následok spustenie hudobného prehrávača. Tlačidlo mierne vystupuje nad pôdorys prístroja a dá sa dobre nahmatať. Pracuje sa s ním skutočne dobre a toto riešenie považujeme za výborné. Nižšie na tejto strane je už iba univerzálny MicroUSB konektor pre pripojenie dátového kábla a nabíjačky.

Slúchadlá sa k novému Samsungu M7600 Beat DJ pripájajú prostredníctvom štandardného 3,5 mm hudobného konektora. Je umiestnený na vrchnej strane prístroja a chránený pevným plastovým krytom. Na spodnej strane má svoje miesto výkonný reproduktor. Dokáže hrať skutočne hlasne, kvalitatívne na tom tiež nie je zle. Porovnať ho môžeme napríklad s reproduktorom Nokie 5800 XpressMusic.

Pravá strana ukrýva veľkú plastovú krytku malej pamäťovej karty MicroSD-HC. Telefón si poradí s kartami maximálne do kapacity 16 GB. Nižšie sa nachádza iba polohovateľná spúšť fotoaparátu. Po jej stlačení v pohotovostnom režime sa môže spustiť fotoaparát, alebo oveľa praktickejšia ponuka multitaskingu.

Zadnú stranu zaberá prakticky celú rozmerný kryt batérie. Je vyrobený z plastu, ale na svojom mieste drží pevne. Škoda, že sa juhokórejský výrobca nerozhodol použiť kovový zadný kryt. Vo vrchnej časti je zaujímavá iba šošovka 3,2 Mpx fotoaparátu s automatickým zaostrovaním. Sekunduje jej diódový blesk a zrkadielko pre autoportrét. Pod krytom sa nachádza akumulátor s kapacitou 960 mAh. Hodnoty výdrže zatiaľ výrobca neudal a my sme mali prístroj príliš krátko na to, aby sme mohli vyvodiť nejaké relevantné závery.

 

2,8-palcový OLED displej

Dominantou prednej strany je rozmerný dotykový displej. Po uhlopriečke meria 2,8 palca a dotyky sníma pomocou elektrostatickej vrstvy. Tá umožňuje jednoduché prechádzanie medzi ponukami a posúvanie prstami, ale znemožňuje ovládanie stylusom. Škoda, že sa Samsung nerozhodol integrovať do svojho nového hudobného telefónu elektrostatickú aj tlakovú vrstvu. Integrovaný je akcelerometer pre automatickú rotáciu.

Displej je vyrobený OLED technológiou, ktorá zabezpečuje verné farebné podanie, prakticky neobmedzené pozorovacie uhly a hlavne nízku spotrebu energie. Displej Samsungu M7600 Beat DJ pracuje v štandardnom rozlíšení 240 × 400 obrazových bodov a dokáže zobraziť 16 miliónov farieb. Zobrazenie je dostatočne jemné, no od prístroja tejto kategórie nemôžeme očakávať extrajemné displeje, aké sa používajú v pracovných telefónoch.

Nad displejom má svoje miesto šošovka prednej VGA kamery a senzor pre reguláciu podsvietenia displeja. Pod displejom sa nachádza torzo ovládacieho bloku. Pozostáva z troch tlačidiel. Slúžia na prijímanie a odmietnutie hovoru a návrat späť v ponuke. Ovládacie tlačidlo či joystick budeme hľadať márne. Všetky ďalšie príkazy sa zadávajú prostredníctvom dotykového displeja.

 

Stvorený pre multimédiá

So novým Samsungom M7600 Beat DJ si zavoláte v sieťach GSM i UMTS. Podporované sú dátové prenosy na úrovni GPRS triedy 10, EDGE rovnakej triedy, UMTS i jeho dátovej nadstavby HSDPA s maximálnou rýchlosťou prijímania dát 7,2 Mbps. HSUPA pre rýchle odosielanie dát k dispozícii nie je, rovnako ako podpora Wi-Fi. Na krátke vzdialenosti telefón komunikuje jedine prostredníctvom Bluetooth 2.1 s podporou A2DP. Fanúšikov navigácie isto poteší integrovaný čip satelitnej navigácie GPS.

Nový Samsung M7600 Beat DJ nie je smartphone. Je postavený na uzatvorenom operačnom systéme. Celé prostredie je prispôsobené pre ovládanie dotykom. Text sa zadáva prostredníctvom virtuálnej klávesnice.

Samsung M7600 Beat DJ je prioritne určený pre hudbu. Integrovaných má však iba 50 MB vnútornej pamäte. Napriek možnosti rozšírenia kartami MicroSD-HC je veľká škoda, že sa výrobca nerozhodol vybaviť telefón aj veľkokapacitnou vnútornou pamäťou.

Prehrávanie hudby však zvláda na výbornú. Techniku pre prehrávanie dodala firma Bang & Olufsen. Slúchadlá sa pripájajú prostredníctvom 3,5 mm konektora jack. Prehrávaču sekunduje stereo FM rádio s RDS a multimediálny dojem umocňuje 3,2 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním a diódovým bleskom. Prístroj si tiež poradí s prehrávaním filmov. Dokáže prehrať celovečerný film vo formáte DivX, alebo Xvid bez potreby konverzie do mobilného formátu.

Konečne niečo iné

Samsungu sa opäť podarilo pripraviť telefón, ktorý by sa odlišoval od celej záplavy podobných prístrojov. Je pripravený na multimédiá a zároveň ponúka výraznú dávku štýlu. A to je veľmi dobrá kombinácia, ktorá dáva dobrý základ pre úspech tohto prístroja medzi mladými ľuďmi. Informácie o cene tohto prístroja ani dostupnosť zatiaľ nie sú známe. Cenu ale odhadujeme na 350 € s daňou.


 

 

 

Vyberáme pre Vás

Outdoorový 3G mobil Samsung B2700 prináša veľkú odolnosť a výkon pre prácu aj zábavu v extrémnych podmienkach. Oproti svojím konkurentom má výhodu hlavne v cene.

 

Read more text
Aktuálne máme 6 hosťov prítomný
Počet zobrazení obsahu : 124213
bottom

Beží na 3K Media.