.

Zahlasujte v ankete

Akú značku MT preferujete ?
 

Samsung B2700
Streda, 04 Marec 2009 00:43

Outdoorový 3G mobil Samsung B2700 prináša veľkú odolnosť a výkon pre prácu aj zábavu v extrémnych podmienkach. Oproti svojím konkurentom má výhodu hlavne v cene.

 

Tá sa pohybuje v porovnaní napríklad s mobilným telefónom Sonim XP1 alebo Sonim XP3 rádovo o stovky eur nižšie. Podľa výrobcu je vhodný hlavne pre športovo založených používateľov a ľudí, pohybujúcich sa v extrémnych podmienkach. Vďaka masívnej a pevnej konštrukcii si ho vieme predstaviť aj vo vrecku pracovníkov na stavbách, alebo v dielňach, kde hrozí zvýšené riziko poškodenia prístroja prachom, nárazmi, alebo vlhkosťou. Telo B2700 s rozmermi 115 x 52 x 18 mm váži 115 gramov.

Certifikovaná pevná konštrukcia

Pri navrhovaní prístroja sa dôraz kládol na kvalitné spracovanie, preto model B2700 po dizajnovej stránke ničím nevyniká. Použité šedo-čierne plasty budia na prvý pohľad dojem nenápadného telefónu. Robustná konštrukcia vás ale rýchlo presvedčí o opaku. V kvalitnom tele so zvýšenou odolnosťou voči vode a prachu sa ukrýva plnohodnotný mobilný telefón nižšej strednej triedy s množstvom praktických funkcií a zaujímavých aplikácií.

Všetky kryty priliehajú pevne a nevŕzgajú ani pri silnom stláčaní. Odnímateľný zadný kryt batérie ostal na svojom mieste aj po simulovanom páde z dvojmetrovej výšky na tvrdú drevenú podlahu. Vysokú odolnosť telefónu zabezpečuje uretánový obal. Ide o modifikovaný co-polymér, ktorý lepšie absorbuje nárazy. Podobný materiál sa využíva aj pri výrobe športových pomôcok, ako sú napríklad snowboardy.

Prednú časť Samsungu B2700 tvorí displej, pogumovaná klávesnica a kamera pre videohovory. Na zadnej strane nájdeme fotoaparát a očko pre uchytenie prívesku alebo šnúrky. Na pravej hrane telefónu sa nachádzajú tlačidlá pre spúšť fotoaparátu a baterky, ktorá je umiestnená na hornej hrane. Ľavá strana obsahuje dvojité tlačidlo na ovládanie hlasitosti a krytý konektor pre pripojenie slúchadiel a nabíjačky.

Displej má svoje nedostatky...

Menej kvalitný 1,9-palcový displej Samsungu B2700 zobrazí 262 tisíc farieb v rozlíšení len 176 x 220 bodov. Displej sa v slnečnom prostredí výrazne odráža a leskne, čo je v prípade takéhoto telefónu „do prírody“ veľkým nedostatkom.

O reguláciu intenzity podsvietenia sa nestará žiadny senzor, preto ho je potrebné manuálne prispôsobiť. K dispozícii je možnosť upraviť jeho dĺžku a vybrať z piatich stupňov podsvietenia. Domáca obrazovka sa dá prispôsobiť viacerými spôsobmi. Na pozadí sa okrem obrázka predvolenej témy alebo fotografie môže premietať aj slide-show vybraných obrázkov alebo odfotografovaných záberov. Témy si do Samsungu B2700 môžete vyrobiť priamo v telefóne na dvoch úrovniach – expert a začiatočník.

Pohyb v hlavnej ponuke je prekvapivo rýchly. Jediným problémom ovládania a pohybu v telefóne je štvorsmerové tlačidlo s potvrdzovacím stredom. Jeho klávesy sú príliš malé. Často namiesto smerovej šípky zatlačíte potvrdzovací stred, ktorý ma navyše veľmi tuhú odozvu. Prechádzanie medzi jednotlivými prvkami ponuky je ale veľmi svižné. Zapínanie predinštalovaných aplikácií je tiež na dobrej úrovni. Nedostatky sa však vyskytujú pri bežnom prezeraní multimédií, ktoré je určite využívané najčastejšie. Na zobrazenie väčších obrázkov si budete musieť počkať aj niekoľko sekúnd.

Hudobný prehrávač je vybavený bohatými funkciami

Samsung B2700 disponuje FM Rádiom s RDS. FM Stanice môžete vyhľadávať automaticky alebo manuálne a uložiť ich do obľúbených. Rádio sa dá minimalizovať a počúvať na pozadí. Handsfree sada slúži ako anténa. V ponuke multimédií nájdeme aj hlasový záznamník, ktorý dokáže nahrať až 60-minútový zvukový záznam.

Dnešnou samozrejmosťou je hudobný prehrávač. Ten v prípade Samsungu B2700 prekvapil svojou funkčnosťou a možnosťami. Skladby dokáže zoradiť podľa interpretov, albumov, rokov, žánrov a podobne. Vytvárať si môžete aj vlastné playlisty. V ponuke nájdeme aj nedávno a najčastejšie prehrávané skladby, ktoré telefón sám zoradí. Počas prehrávania sa na displeji zobrazí obrázok albumu. Hudobný prehrávač ponúka aj hodnotenie skladieb. Najviac ma potešilo prehrávanie na pozadí. Na domácej obrazovke sa vtedy zobrazí názov skladby, priebeh prehrávania s časovou osou a znázornia sa funkcie štvorsmerového tlačidla s potvrdzovacím stredom.

Dodávané slúchadlá nepatria medzi najkvalitnejšie, ale na bežné prehrávanie určite postačia. Reproduktor sa nachádza na zadnej stene telefónu a po jeho zakrytí sa hlasitosť prehrávania výrazne zníži. Pamäť telefónu je možné rozšíriť pamäťovou kartou MicroSD, ktorá sa vzhľadom na minimalizovanie počtu otvorov v tele telefónu vkladá pod batériu.

Kladné vlastnosti

  • Odolný protinárazový kryt
  • Praktické funkcie – krokomer, výškomer a podobne
  • Baterka (prisvietenie LED diódou)
  • Dobre vybavený hudobný prehrávač

 

Hlavné nedostatky

  • Obtiažne ovládateľné štvorsmerové tlačidlo
  • Fotoaparátu chýba prisvietenie
  • Dlhšie načítavanie pri prezeraní obrázkov a videí
  • Slabší displej s rozlíšením len 176 x 220 bodov

 

 

 

 

 

Vyberáme pre Vás

Super elegantný telefón SAMSUNG innov8, ktorý je plný exkluzívnych zábavných aplikácií, prináša dávku čistej zábavy. Čo tak prejsť pri fotografovaní na vyššiu úroveň s 8-megapixelovým profesionálnym fotoaparátom?

 

Read more text
Aktuálne máme 10 hosťov prítomný
Počet zobrazení obsahu : 124234
bottom

Beží na 3K Media.